Gübre Tankı ve Sıyırıcılar

Gübre Tankı ve Sıyırıcılar

Gübre Tankı
Damlama ve yağmurlama sulama sistemlerinde, sulama suyu ile birlikte yetiştirilen bitkinin kök bölgesine doğrudan kimyasal gübre veya ilaç uygulamaları için geliştirilmiştir. Basit yapısı ve kullanım kolaylığı ile sulama sistemlerinde çok kolay ve elverişli bir gübreleme veya ilaçlama yapılmasını sağlar. Sulama sistemlerinde farklı ihtiyaçlara göre yatay ve dikey olmak üzere değişik kapasitelerde modelleri vardır.

Sulama sistemlerin ana borusuna paralel olarak by-pass yöntemiyle bağlanır. Sulama suyu hat üzerine bağlanan gübre tankının giriş hortumundan, içinde eriyebilir kimyasal bulunan tanka girer. Sulama hattı üzerinde mekanik bir vana veya basınç düşürücü kontrol vanası ile oluşturulan basınç farklılığı sayesinde, kimyasal gübreyi eritir ve tank içinde karışmasını sağlar. Eriyen kimyasal gübre, sulama suyu ile birlikte bitkinin kök bölgesine iletilir.

Gübre Sıyırıcılar
Gübre yönetiminde gübrenin ahırlardan gübre çukurlarına sistematik bir şekilde enerji tüketimi ve işçilik verimini en aza indirgenmiş şekilde aktarımını sağlar, hayvanların yem yedikleri ve yattıkları alanda gübrenin sıyırıcı ile temizlenmesi hayvanların sağlığı, konforu ve verimi açısından önemlidir. Çiftliklerdeki sıyırıcı sistemlerini kürünleri ile çiftçilerin ihtiyaç duydukları ölçülerde en üst düzeyde verim alması amacı ile son sistem teknoloji ve kaliteli malzemeden üreterek montajını gerçekleştirmektedir.

Gübre sıyırıcıları kullanılan teknoloji ve yenilikler sayesinde, sıyırma yollarının ekonomik ve iş gücü gerektirmeden temizlenebilmesini sağlar. Gübre Sıyırıcı Sistemleri kullanıcının isteğine bağlı olarak manuel ya da otomatik kontrole imkan tanır.

ADS
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
(Visited 326 times, 1 visits today)
Bunu da oku :  Gübre Kurutma Tamburu ve Taşıma Konveyörü

Related posts

Leave a Comment