Solucan Gübresi Hasat Makineleri

Solucan Gübresi Tambur Eleği

Solucan Gübresi Hasat Makineleri
Gübre Hasat Makineleri endüstriyel olarak solucan üreten her işletme için en temel ihtiyaçlardan biridir.

Gübre hasat zamanı içinde aldığınız gübrelerin içinde muhakkak ki solucanlar kalacaktır bu solucanların telef olmaması adına bu makine ile eleme işlemi gerçekleştirmelisiniz.

Solucan Gübresi Elek
Solucan Gübresi Tambur Eleği veya Solucan Gübresi Eleme Makinesi olarak da bilinen bu makine, solucan gübresi ile solucanları birbirinden ayırır.

Solucan Gübresi Isıl İşlem Makinesi
Çevreye verdiği koku veya işlenmeden kullanılması halinde toprağa verebilecegi olumsuz etkileri bertaraf etmek için geliştirilen konvansiyonel sistem bir fırındır.

Solucan gübresi hızlı bir şekilde tarıma uygun, ekonomik değer haline getirir. Ayrıca Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ilgili mevzuatında 70 derece sıcaklıkta ısıl işleme tabi tutulması gerektiğinden yasalara uygun işlem yapmış olursunuz.

√ 2015 Mart ayı Organik Gübre Yönetmeliğine göre Tarım Bakanlığı tarafından Kompost gübrelerin ısıl işlemden geçirilmesi istenmektedir. Bu doğrultuda Tepsili ısıl işlem makineleri kullanılmalıdır.

√ Tepsili Isıl işlemin amacı Tarım Bakanlığı tarafından istenmeyen bazı hastalık yapıcı (salmonella, antrax v.b.) bakterilerin nihai gübre içerisinde bulunmasını engellemek ya da istenen seviyeye indirmektir.

Bunu da oku :  Toprak Altı Gübreleme Makinesi

√ Tepsi içerisindeki delikler vasıtası ile Bakanlığın son yönetmeliği doğrultusunda en az 1 saat 70 oC üstünde gübreyi homojen bir şekilde ısıtarak ısıl işlem uygulamaktadır.

√ Tepsili Isıl işlem makinelerinde dikkat edilecek bir diğer önemli unsur ise gübreye uygulanan Isıl İşlemin kayıtlarının tutulmasıdır.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]
(Visited 62 times, 1 visits today)

Related posts

Leave a Comment