Gübre Peletleme Makinesi

Gübre Peletleme Makinesi

Gübre Peletleme Makinesi
Peletleme; ısı, nem ve basınç yardımıyla çok çeşitli malzemeleri daha büyük malzemelere dönüştürerek kullanım kolaylığı sağlaması yönünden bir çok endüstride yararlanılan yaygın bir şekillendirme işlemidir.

Bunun yanında kütle yoğunluğunu artırmak suretiyle daha düşük alanlarda ürün depolanmasını mümkün kılar.
Pelet Makinelerinin tasarım ve çalışma parametreleri, çalışılan malzemenin fiziksel ve kimyasal özellikleri göz önünde bulundurularak istenen ürüne ulaşacak şekilde optimize edildiğinden, yüksek mekanik stabilite ve ürün kalitesi sağlar.

Her türlü orman atıklarının Pelet üretiminde kullanabileceğiniz ihtiyacınız olan kapasitelerde üretim yapabilecek pelet makinalardır.

Günümüzde yüksek enerji maliyetleri ve küresel ısınma dünya çapında bir sorun olmaktadır. Buna karşın yinelenebilir enerji kaynaklarının değerlendirilmesi için yeni teknolojiler geliştirilmiş ve var olan metotlar çeşitlendirilmiştir. Orman artıkları, ahşap toz ve talaşları ve üretim artığı olan masif artıkların değerlendirilmesi bu kapsamda yinelenebilir enerji kaynakları çevriminde yer almaktadır.

Bu noktada en mükemmel örnek ısı enerjisi üretimi için yüksek kaliteli pellet üretim teknolojisidir.Ahşap Pelletleri,metan gazı emisyonuna sebep olan fosil yakıtların aksine Küresel Isınmayı Önleme konusunda 2 kat fazla pozitif etkiye sahiptir.

Bunu da oku :  Solucan Gübresi Hasat Makineleri

Ahşap Pelletler, kuru ve homojen partikül büyüklüğüne sahip ağaç talaşlarının, yüksek yoğunlukta sıkıştırılarak, yüksek kalorifik değere, kolay taşınabilirliğe sahip ve otomatik yakmaya uygun formda küçük silindirik granül yakıtlara çevrilmiş yinelenebilir, temiz bir alternatif yakıttır.

Organik Gübre Peletleme dışında, Talaş Pelet , Prina Pelet , Maden Pelet , Kepek Pelet , Yem Pelet , Çay Pelet , Leonardit Pelet ve her türlü orman atıklarının pelet üretiminde kullanabileceğiniz makinalardır.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]
(Visited 86 times, 1 visits today)

Related posts

Leave a Comment