Zengin mineralli toprak alım | satım

Zengin mineralli toprak alım | satım

Zengin mineralli toprak alım | satım
Merhaba sevgili inorganik gübre alış ve satışı ile ilgilenen arkadaşlar …
Bu bölümü elimizde bulunan inorganik gübre alış-veriş işlemlerine yardımcı olmak amacıyla sayfamızı açmış bulunuyoruz.

İnorganik gübre satışları
Torf, göl yataklarındaki su seviyesinin düşmesiyle, bitki faaliyetlerinin ön plana çıkması, kışın su seviyesindeki artış ile bitkinin ölümü ve bu doğa olayının sürekli tekrarlanması ile bitki kök ve gövdelerinin binlerce yıl süren dönüşümlü birikimleri sonucunda oluşan organik toprak türüdür.

Hindistan Cevizi Torf, turba, vermikülit, kum, çakıl, granit parçaları, ponza, perlit, volkanik tüf (siyah, beyaz, kahverengi vb.) köpük, kaya yünü, volkanik taşlar …

Organik Gübre Nedir?
Bitki besin kaynağı olarak organik gübreler; bitki, hayvan ve insan kaynaklı kalıntılar veya atıklardan oluşan gübrelerdir. Bitki besin kaynağı olarak en önemli organik gübreler çiftlik gübresi ve hayvansal atıklardır. Bunların çoğu doğada bol miktarda bulunur. Organik gübreler, toprağa organik madde kazandırmaları ve toprağın fiziksel özelliklerini iyileştirmeleri açısından önem taşırlar. Toprakta mikrobiyolojik faaliyeti hızlandırarak strüktür, havalanma ve su tutma kapasitesini artırır, makro element takviyesi yapar ve toprakta fosforun yarayışlılığını artırırlar. Toprakta yetişen bitkiler ihtiyaç duydukları besin maddelerinin tamamına yakınını kökler aracılığı ile topraktan alırlar. Bu nedenle bitkisel üretim açısından toprağın fiziksel şekli ve kimyasal yapısı düzgün ve dengeli olmalıdır. Bunu sağlayan ve bitki besin elementlerini organik bileşikler halinde bünyesinde barındıran organik maddenin kaynağı organik gübredir. Toprağın organik maddece zenginleştirilmesi toprağın verimliliğinin artırılmasını sağlar.

Bunu da oku :  Güvercin gübresi alım | satım

Genel Uyarılar
Sitemizde yer alan tüm yazılar ve kurallar sizi korumak ve sitemizin güvenilir, doğru, temiz ve huzurlu bir ortam olarak devam etmesini sağlamak amacıyla oluşturulmuştur.

Bu web sitesine girmeniz veya bu web sitesindeki herhangi bir bilgiyi kullanmanız sitemizde yer alan tüm koşulları ve hükümleri kabul ettiğiniz anlamına gelmektedir.

Bu web sitesinin kullanımından doğan ve doğacak her türlü zarar ve/veya kayıplardan dolayı sitemizin, editörlerinin yada yöneticilerinin hiçbir hukuki ve cezai sorumluluğu bulunmamaktadır.

Sitemiz bu yasal uyarıda yer alan tüm koşulları ve hükümleri önceden bir ihbara gerek kalmaksızın değiştirme ve güncelleme hakkına sahiptir.

Dolandırıcılık olaylarına karşı lütfen dikkatli olunuz. Sitemiz üzerinde yapılan ilan ve yorum içeriklerinin hukuken ispat hükmü yoktur, mahkemelerce delil olarak kabul edilmez.

Site yöneticileri, editörleri olarak biz herhangi bir ürün ve hizmet almıyor ve satmıyor; alım-satımlara aracılık etmiyoruz. Herhangi bir üretici/danışman ile bir bağımız yoktur. Bu platform üzerinde yapılan herhangi bir alışverişten sitemiz hiçbir şekilde komisyon talep/kabul etmemektedir. Sitemizin bir e-ticaret sitesi olmadığını unutmayınız.

Genel site kuralları için sitemiz hakkımızda kategorisini inceleyiniz

Sayfa kullanımı
Yorum yazan kişiyi ve/veya ilan vereni korumak adına koyduğumuz kuralları okuyunuz, sitedeki ilanlarınızın silinmesi veya değiştirilmesini istiyorsanız iletişim bölümüden bize ulaşın.

İletişimin sağlığı açısından gönderdiğiniz mesajlarda; isim, telefon, şehir, email gibi tüm önemli detayları eksiksiz yazınız. Eksik bilgiler size müşteri kaybettirir.

İlgilendiğiniz ürün ya da hizmetle ilgili satıcıdan detaylı bilgi alınız. Sitemize verilen ilanların veriliş tarihlerine dikkat ediniz. Süreleri bir ayı geçmiş ilanların sahipleriyle iletişime geçmemeye özen gösteriniz.

Sitede yer alan ilanların doğruluğundan ilan sahibi sorumludur. Alışverişlerinizde mutlaka karşı taraf ile sözleşme yapınız. Tanımadığınız kimselere para göndermeyiniz. Herhangi bir ön ödeme veya kapora ödemesi yapmanız durumunda ve mal/hizmet teslim alamamanız halinde, sitemizin hiçbir hukuki sorumluluğu bulunmadığını biliniz. Alışverişlerinizi mutlaka güvenilir ortamlarda, garantili yöntemler seçerek yapınız. İlanın kalitesi ve ilan sahibinin yaptığı önceki alışverişler için ilan sahiplerine referans sorabilirsiniz.

Herkese açık olarak bilgi paylaştığınızda, paylaşımlarınızın arama motorları tarafından dizine eklenebileceğini unutmayınız.

Bu uyarılara dikkat ederek ücretsiz ilan verebilir, sitemizi keyifle kullanabilirsiniz.

Sitemizde yer alan tüm yazılar ve kurallar sizi korumak ve sitemizin güvenilir, doğru, temiz ve huzurlu bir ortam olarak devam etmesini sağlamak amacıyla oluşturulmuştur.

Click to rate this post!
[Total: 4 Average: 5]
(Visited 40 times, 1 visits today)

Related posts

2 Thoughts to “Zengin mineralli toprak alım | satım

  1. ismail kişi

    selam biz leonardit ve gidya pazarlıyoruz almak isteyen olursa yardımcı olabiliriz. k.maraş

  2. Mehmet özdemir

    M³ hesabi ile karisimsiz yanmis gubre çeşitleri ve bahçe toprağı teminimiz vardır.

Leave a Comment