Toprak Altı Gübreleme Makinesi

Toprak Altı Gübreleme Makinesi

Gübre ve Gübreleme
Bitkisel üretimde amaçlanan verim ve kaliteye ulaşmak için içerisinde bir veya birden fazla bitki besin maddesi bulunan organik veya inorganik bileşiklerin toprağa veya doğrudan doğruya bitkiye verilmesidir. Gübrelemenin başlıca iki amacı vardır. Bunlar;
1- Toprakları bitki besin maddelerince zenginleştirmek,
2- Toprakların fiziksel ve biyolojik özelliklerini düzeltmek suretiyle yetiştirilecek bitkiye daha iyi bir gelişme ortamı sağlamaktır.

Helezonlu Toprak Altı Gübre Makinesi
Ağaçlar İçin Helezonlu Toprak Altı Gübre Makinesi sıraya dikilmiş her çeşit meyve bahçelerinde ağaç sıra arasına göre piston kumandayla kendisini ayarlayabilen kimyasal ve organik gübreleri ağaç taç altına sağlı sollu girerek toprak altına istenilen iş derinliğine gübrelemeyi” yapabilen bir makinedir.

Bu makine sayesinde etkili gübreleme yapılabilmekte ve işçilik, zaman, amortismanlardan ciddi kazanç sağlanmaktadır. Her türlü arazi şartlarında (çamurlu, ıslak) zemin üzerinde aktif kullanılır.

Tek Ayaklı Toprak Altı Gübreleme Makinesi
Tek Ayaklı Derin Gübreleme Makinesi meyve bahçelerinde verimliliği arttırmak için toprak altına gübre bırakmakta kullanılır.

Tek Ayaklı Derin Gübreleme Makinesinin gübre dökücü ayağının ayarlanabilir olması bu ayağın tekerlek izinden ya da makinenin ortasından gitmesi sağlanabilir.

Bunu da oku :  Gübre Serpme Makineleri ve Avantajları

İstenildiği takdirde opsiyonel olarak sunulan hidrolik açma-kapatma düzeneği mevcuttur.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
(Visited 178 times, 1 visits today)

Related posts

Leave a Comment