Sığır gübresi alım | satım

Sığır gübresi alım | satım

Sığır gübresi alım | satım
Merhaba sevgili gübrecilikle ilgilenen, sığır gübresi alış ve satışı ile ilgilenen arkadaşlar…

Bu bölümü elimizde bulunan sığır gübresi alış – veriş, yanmış sığır gübresi alış – veriş, çiftlik gübresi alış – veriş, ahır gübresi alış – veriş işlemlerine yardımcı olmak amacıyla sayfamızı açmış bulunuyoruz.

Sığır gübresi, tümü organik madde ve organik artıklardan oluşur. Bu nedenle mikroorganizmalar için iyi bir gelişme ortamı oluşturur. Bu artıkların yanması sonucu organik madde oluşur.

Çeşitli iç ve dış faktörlerin etkisiyle çiftlik gübresi için belirli bir terkip vermek zordur. Bununla beraber genel olarak ifade etmek gerekirse ahır gübresinde % 70-80 su, % 15-20 organik olmayan maddeler ile % 0.05 – 0.7 azot (N), % 0.2 – 0.3 fosfor (P2O5) ve % 0.4 – 0.6 potasyum (K2O) bulunmaktadır. Bunlara ilaveten ahır gübreleri küçümsenmeyecek miktarlarda kalsiyum, magnezyum, kükürt gibi besin maddeleri ve az miktarlarda da mangan, çinko, bakır, demir, bor ve molibden gibi iz elementler ihtiva etmektedir.

Çiftlik gübresinin toplanması, depolanması muhafaza ve tarlaya uygulanması sırasında bitki besin elementleri bakımından bazı kayıplar söz konusudur. Gübrede kayıpların azlığı, veya fazlalığı gübrenin cinsi ile toplanması, depolanması ve toprağa uygulanmasında kullanılan yöntemlere bağlı bulunmaktadır.

Bunu da oku :  Güvercin gübresi alım | satım


Çiftlik Ahır Gübresi

Hayvan gübresi, içerik olarak tamamen bitkisel olmasından dolayı fermente edildiğinde organik gübre olarak kullanılabilir. Ayrıca son yıllarda ülkemizde yaygınlaşan solucan gübresi üretimi için yetiştirilen Kaliforniya solucanlarını beslemek için mama olarak kullanılmaktadır. Ahır gübresi çeşitli uygulamalar ile fermente edildiğinde zaten toprak için zengin besin maddeleri içeren organik bir gübredir. Fakat solucanların sindirim sisteminden geçirilmesiyle birlikte çok daha nitelikli bir organik gübreye dönüşmektedir. Ülkemiz büyük baş hayvan yetiştiriciliğinde önemli bir rol oynamaktadır. Ahır gübresi, basit uygulamalar ile geri dönüşümü mümkün olan bir atık çeşididir. Zengin organik içeriğe sahip olan bu atıklar fermente edilerek doğrudan tarım arazilerine uygulanabilir. Fermente edilmiş hayvan gübresi halk arasında yanmış hayvan gübresi olarak bilinir.

Yüzlerce Sığır Gübresi üreticisi sitemizin bu ücretsiz hizmetinden faydalanarak ticaretlerini geliştirdiler. Şimdi sıra sizde…

Genel Uyarılar
Sitemizde yer alan tüm yazılar ve kurallar sizi korumak ve sitemizin güvenilir, doğru, temiz ve huzurlu bir ortam olarak devam etmesini sağlamak amacıyla oluşturulmuştur.

Bu web sitesine girmeniz veya bu web sitesindeki herhangi bir bilgiyi kullanmanız sitemizde yer alan tüm koşulları ve hükümleri kabul ettiğiniz anlamına gelmektedir.

Bu web sitesinin kullanımından doğan ve doğacak her türlü zarar ve/veya kayıplardan dolayı sitemizin, editörlerinin yada yöneticilerinin hiçbir hukuki ve cezai sorumluluğu bulunmamaktadır.

Sitemiz bu yasal uyarıda yer alan tüm koşulları ve hükümleri önceden bir ihbara gerek kalmaksızın değiştirme ve güncelleme hakkına sahiptir.

Dolandırıcılık olaylarına karşı lütfen dikkatli olunuz. Sitemiz üzerinde yapılan ilan ve yorum içeriklerinin hukuken ispat hükmü yoktur, mahkemelerce delil olarak kabul edilmez.

Site yöneticileri, editörleri olarak biz herhangi bir ürün ve hizmet almıyor ve satmıyor; alım-satımlara aracılık etmiyoruz. Herhangi bir üretici/danışman ile bir bağımız yoktur. Bu platform üzerinde yapılan herhangi bir alışverişten sitemiz hiçbir şekilde komisyon talep/kabul etmemektedir. Sitemizin bir e-ticaret sitesi olmadığını unutmayınız.

Genel site kuralları için sitemiz hakkımızda kategorisini inceleyiniz

Sayfa kullanımı
Yorum yazan kişiyi ve/veya ilan vereni korumak adına koyduğumuz kuralları okuyunuz, sitedeki ilanlarınızın silinmesi veya değiştirilmesini istiyorsanız iletişim bölümüden bize ulaşın.

İletişimin sağlığı açısından gönderdiğiniz mesajlarda; isim, telefon, şehir, email gibi tüm önemli detayları eksiksiz yazınız. Eksik bilgiler size müşteri kaybettirir.

İlgilendiğiniz ürün ya da hizmetle ilgili satıcıdan detaylı bilgi alınız. Sitemize verilen ilanların veriliş tarihlerine dikkat ediniz. Süreleri bir ayı geçmiş ilanların sahipleriyle iletişime geçmemeye özen gösteriniz.

Sitede yer alan ilanların doğruluğundan ilan sahibi sorumludur. Alışverişlerinizde mutlaka karşı taraf ile sözleşme yapınız. Tanımadığınız kimselere para göndermeyiniz. Herhangi bir ön ödeme veya kapora ödemesi yapmanız durumunda ve mal/hizmet teslim alamamanız halinde, sitemizin hiçbir hukuki sorumluluğu bulunmadığını biliniz. Alışverişlerinizi mutlaka güvenilir ortamlarda, garantili yöntemler seçerek yapınız. İlanın kalitesi ve ilan sahibinin yaptığı önceki alışverişler için ilan sahiplerine referans sorabilirsiniz.

Herkese açık olarak bilgi paylaştığınızda, paylaşımlarınızın arama motorları tarafından dizine eklenebileceğini unutmayınız.

Bu uyarılara dikkat ederek ücretsiz ilan verebilir, sitemizi keyifle kullanabilirsiniz.

Sitemizde yer alan tüm yazılar ve kurallar sizi korumak ve sitemizin güvenilir, doğru, temiz ve huzurlu bir ortam olarak devam etmesini sağlamak amacıyla oluşturulmuştur.

ADS
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
(Visited 1.222 times, 1 visits today)

Related posts

14 Thoughts to “Sığır gübresi alım | satım

 1. Saniye BİTARAF

  tamamen doğal besleme 6-7 ineklerimizden çıkma 1 kamyon gübremiz vardır.açıkta bahçede duruyor.kaç ton bilmiyorum ama 1 kamyon çıkar. istanbul büyükçekmece de 1600tl

 2. çağrı alan

  Ankara/Gölbaşında bulunan çiftliğimizde seperatör gübresi satılıktır .

 3. samet aras

  Kayseri/İncesu yol üzerindeki araç muayene istasyonun karşısındaki ahırlarda sığır gübresi bulunmaktadır. En az 3-4 kamyon çıkar…ilgilenen varsa iletişime geçebilir.

 4. İbrahim Demirci

  büyük baş küçük baş gübresi mevcuttur- sınırsız. kahramanmaraş

 5. cihangir bıyacı

  Isparta Gönen ilçesindeki evimin bahçesine yanmış hayvan gübresi lazım.İhtiyacı karşılayabilecekler arayabilir.

 6. ömer sinan oflu

  İstanbul anadolu yakasında seperatörden geçmiş hayvan gübresine ihtiyacımız var. Uygun fiyata yakın çevreden fiyat vermek isteyenler buradan dönüş yaparsa sevinirim. Kamyon bazında ve dökme alınacaktır. Samsun

 7. kemal yıldırım

  Sınırsız buyuk bas gubresi bulunur . afyonkarahisar dinar

 8. Nazif güler

  İçeriğinde %70 inek gübresi ve % 30 civarındada tavuk gübresi olan gübremiz tamamen fermente edilmiştir.
  Solucan maması olarak diğer sıkma gübrelerden daha besleyicidir.toprak ve bitkiler içinde faydalıdır.
  Tamamen fermente edildiği için rahatsız edici kokusu yoktur.
  İsteyen herkese kargo ücreti karşılığı ücretsiz numune gönderilir.
  Fiyatımız çuvalı (25 kg) uygundur .dir minimum sipariş adedi 100 çuval ve türkiye’nin heryerine ücretsiz gönderilir.
  Dökme fiyatımız çuvallıya göre daha ekonomiktir.ton fiyatımız çok uygundur.nakliye alıcıya aittir. izmir

 9. aydın sansar

  Kamyon veya tır bazlı keçi gübresi vardır.ayrıca fermente olmuş büyükbaş gübresi de vardır.telefonla irtibata geçilbilir. Uşak

 10. fatih sakin

  Arnavutköye 10 ton 30 ton arası fermente edilmiş (solucana vermeye hazır) büyükbaş Gübresine ihtiyacım var (tercihen çuvallı şekilde ve nakliye dahil) Nakliye dahil fiyat tekliflerini mesaj atabilirsiniz.. istanbul / arnavutköy

 11. halil yayla

  1.200 baş sağmal büyükbaş hayvan çiftliğimizden elde ettiğimiz Seperetörden geçmiş gübre satışımız vardır… Seracılık ve Solucan üreticilerine toplu alımlar konusunda yardımcı olabiliriz. Uşak

 12. mehmet akif özkan

  Kayseri Pınarbaşı ilçesinde oturuyorum.Doğal yığılmış büyükbaş hayvan gübresi vardır yaklaşık 20-30 ton arası almak isteyen varsa buradan ulaşabilir. Fiyat çok ucuzdur.

 13. yasin kayım

  selamun aleyküm hayırlı işleriniz olsun, seperatörden geçmiş sığır gübresi fiyatları hakkında bilgi alacaktım çuvallı veya dökme olarak 1 ton fiyatı ne kadar ? buradan ulaşabilirsiniz.

 14. Osman Şengül

  İzmir menemende 30 kamyon hayvan gübresi var temiz orta yaşlikta uygun fiyata vercem

Leave a Comment