Güvercin gübresi alım | satım

Güvercin gübresi alım | satım

Güvercin gübresi alım | satım
Merhaba sevgili güvercin gübresi alış ve satışı ile ilgilenen arkadaşlar …

Bu bölümü elimizde bulunan katı güvercin gübresi alış-satışı, sıvı güvercin gübresi alış-satışı işlemlerine yardımcı olmak amacıyla sayfamızı açmış bulunuyoruz.

Sayfanın sonunda yorumlara ilanınızı bırakabilirsiniz.

Güvercin gübresi, eski yıllarda kısıtlı tarım arazisi bulunan yerlerde sebze ve meyve verimini arttırmak için güvercin gübresinden yararlanılmıştır.

Güvercin gübresi %25 organik madde %2 azot %1-1,5 fosforik asit içermektedir. Organik tarım için bu veriler çok etkilidir.

Güvercin gübresi mineral gübrelerden daha kötü değildir ve bazen daha da iyi. Normal gübreyle karşılaştırırsanız, çok daha yararlı öğeler vardır. Bu organik gübre, at gübresi özelliklerinden daha üstün. Örneğin, güvercin çöpündeki fosfor içeriği sekiz kat daha büyüktür ve aynı zamanda dört kat fazla azotu vardır.

Güvercin gübresinin yararlı özelliklerinin yüzdesinin, kuşun yaşı ve beslenmesine bağlı olduğunu belirtmek gerekir. Ortalama olarak, bir güvercin her yıl üç kilograma kadar gübre alabilir.

Güvercin gübresi kullanmadan önce, düzgün hazırlanmış olmalıdır. Bu gübrenin yoğunluğu yüksektir. Bitki beslerken kök sistemini yakmamak için çöp taze kullanılamaz. Bununla birlikte, akıllıca seyreltilmelidir, aksi takdirde tüm değerli özellikler kaybolacaktır.

Kumu konteynere yerleştirin. Su ile doldurun. Çöp kutusunun bir bölümünden on parça su alınır. Süperfosfat ve odun külü çözeltiye ilave edilebilir. Bu, güvercin gübresinin faydalı özelliklerini artıracaktır. Çözüm daha sonra iki hafta bırakılır. Zaman zaman karıştırın.

Gaz kabarcıkları öne çıktığında, bitkileri gübrelemeye başlayabilirsiniz. Bu durumda tortu kullanılamaz. Genellikle tüm sıvı büzülür ve gelecekteki ürün buna sulanır.

Fermantasyon için de başka bir su ve çöp oranı. Suyun iki parçasında çöpün bir bölümünü alın. Sonra konsantre çözeltiyi, gerektiğinde çok miktarda su ile seyreltin. Suda bitki, genellikle sonbahar ve ilkbaharda.

Bu gübre için iyi houseplants’ın üst giydirmesi. Ayrıca güvercin gübresi kuru bir şekilde uygulanabilir, bu sonbaharın başlarında veya ağaçlar etrafındaki baharlarda kuru bir karışım dökülür ve yaklaşık on beş santimetre derinliğe gömülür.

Bitkileri beslemek gerekiyorsa, çöp getirilir. Her çalı altında avuç dolusu. Ayrıca, derin bir gübre metrekare başına elli gram oranında yatak üzerine eşit olarak yayılır. Daha sonra, bir tarak kullanarak toprağın üst katını karıştırın. Kuru çöpler yataklar arasına yerleştirilebilir.

Güvercin gübresinden sıvı bir solüsyonla bitki beslemek, yedi günde bir defadan fazla olmamalıdır. Bunu akşam saatlerinde yapmak daha iyi. Üst süslemeden sonra zemin temiz su ile sulandırılmalıdır.

Turp, kamış, mısır sapları ilavesi ile taze gübreyi kompost odasında bulundurun. Bununla birlikte depolama uzun olmamalıdır, aksi takdirde gübre değerli özelliklerini kaybedecektir.


Güvercinlik Vadisi’ndeki güvercinlerin tarım bereketi

Güvercin gübresi genelde güvercin yetiştiriciler tarafından toplanıp satışa sunularak birçok bitki, sebze, ağaç yetiştiricilerinin kurtarıcısı haline gelmektedir. Güvercin gübresi ıslak yada kurutularak toplanır. Taze gübre toprağa verilirse gübrenin içindeki Karbon/azot oranı büyük olduğundan bitki bu gübreden faydalanamaz. Yanmış gübre ise taze gübrenin uygun bir şekilde muhafaza edilerek mümkün ise gölge bir yerde yığın yapılıp, içerisindeki bakteriler sayesinde gübrede sıcaklık artışı meydana getirilip yanmasını sağlamaktadır. Daha sonra ıslatılıp sıkıştırılır ise havasız bir ortam oluşturulur. Havasız ortamda yaşayan bakterilerde faaliyete geçer ve gübrenin yanma işlemi tamamlanır. Sizlerde bu gübreyi evinizin bahçesinde güneş görmeyen bir yerde yapabilirsiniz. Gübreyi direk taze olarak toprağa uygulamak doğru olmamaktadır bitkinizi, çiçeklerinizi, sebzelerinizi yakabilir. Güvercin gübreleri yüksek miktardan azotun nitrat formu bakımından yüksek içeriğe sahip olduğundan bu çeşit gübrelerin kullanımında doğrudan toprağa uygulanmasında birçok sakıncaları vardır.

Yüzlerce gübresi üreticisi sitemizin bu ücretsiz hizmetinden faydalanarak ticaretlerini geliştirdiler. Şimdi sıra sizde…

ADS
Click to rate this post!
[Total: 5 Average: 5]
(Visited 9.133 times, 8 visits today)

Related posts

144 Thoughts to “Güvercin gübresi alım | satım

 1. serdar

  elimde 70 çuval güvercin gübresi var Ankara’da almak isteyen ulaşabilir. 05054843432

 2. ali

  çatı temizlenir güvercin gübresi denizli 05055000501

  1. Ali

   Alım yapıldı. İptal edildi. Arkadaşlar teşekkürler

 3. hüseyin

  Güvercin gübresi var almak isteyenler ulaşsın 200 ton 05365505674

 4. Mehmet Bingöl

  İzmir f.altay mah.de güvercin gübresi vardır 2 çuval.cuvalda yaklaşık 30 kilo bulunmaktadır… güvercin ihtiyacı olan için 0542 765 51 93

 5. ramazan

  NİĞDEDE GÜVERCİN GÜBRESİ ARIYIRUM

 6. Tayfun

  2.5 ton güvercin gübresi vardır.Stoklarımız sürekli olarak yenilenmektedir.Yer Ereğli KONYA

 7. Kenan

  Güvercin gübresi sıfır nem ile elimde mevcut. En fazla 50 ila 100 kg arası gelir. Almak isteyen arayabilir 05535340147

 8. abdurrahman

  güvercin gübresi almak isteyen beni arayabilir 0553 0444553

  1. Mehmet

   Nekadar var elinde gübre 05384349370

   1. Emre

    Catimda bayaa güvercin gübresi var İstanbulda yaşıyorum ciddi alicalar WhatsApptan ulaşsın.05459144985

 9. Barış Yılmaz

  Elimde 1 ton 200 kilo var almak isteyen ulaşsın 05414600404

 10. Melıh Alhan

  Guvercin gübresi ihtiyacı olan bana ulasabilir

  1. Mehmet

   Nekadarvar 05384349370

  2. Mehmet

   Nasıl ulaşacaktır 05384349370

 11. Sedat demir

  30 çuval güvercin gübre var tel 05458935667

 12. Zafer kılıç

  Çatı arasında güvercin beslemekyetim güvercin gübresi ihtiyaci olan arayabilir 05374148915

 13. Mehmet

  Güvercin gübresi alınır çatı temızlenir alım 05384349370

Leave a Comment