Güvercin gübresi alım | satım

Güvercin gübresi alım | satım

Güvercin gübresi alım | satım
Merhaba sevgili güvercin gübresi alış ve satışı ile ilgilenen arkadaşlar …

Bu bölümü elimizde bulunan katı güvercin gübresi alış-satışı, sıvı güvercin gübresi alış-satışı işlemlerine yardımcı olmak amacıyla sayfamızı açmış bulunuyoruz.

Sayfanın sonunda yorumlara ilanınızı bırakabilirsiniz.

Güvercin gübresi, eski yıllarda kısıtlı tarım arazisi bulunan yerlerde sebze ve meyve verimini arttırmak için güvercin gübresinden yararlanılmıştır.

Güvercin gübresi %25 organik madde %2 azot %1-1,5 fosforik asit içermektedir. Organik tarım için bu veriler çok etkilidir.

Güvercin gübresi mineral gübrelerden daha kötü değildir ve bazen daha da iyi. Normal gübreyle karşılaştırırsanız, çok daha yararlı öğeler vardır. Bu organik gübre, at gübresi özelliklerinden daha üstün. Örneğin, güvercin çöpündeki fosfor içeriği sekiz kat daha büyüktür ve aynı zamanda dört kat fazla azotu vardır.

Güvercin gübresinin yararlı özelliklerinin yüzdesinin, kuşun yaşı ve beslenmesine bağlı olduğunu belirtmek gerekir. Ortalama olarak, bir güvercin her yıl üç kilograma kadar gübre alabilir.

Güvercin gübresi kullanmadan önce, düzgün hazırlanmış olmalıdır. Bu gübrenin yoğunluğu yüksektir. Bitki beslerken kök sistemini yakmamak için çöp taze kullanılamaz. Bununla birlikte, akıllıca seyreltilmelidir, aksi takdirde tüm değerli özellikler kaybolacaktır.

Bunu da oku :  Yarasa gübresi alım | satım

Kumu konteynere yerleştirin. Su ile doldurun. Çöp kutusunun bir bölümünden on parça su alınır. Süperfosfat ve odun külü çözeltiye ilave edilebilir. Bu, güvercin gübresinin faydalı özelliklerini artıracaktır. Çözüm daha sonra iki hafta bırakılır. Zaman zaman karıştırın.

Gaz kabarcıkları öne çıktığında, bitkileri gübrelemeye başlayabilirsiniz. Bu durumda tortu kullanılamaz. Genellikle tüm sıvı büzülür ve gelecekteki ürün buna sulanır.

Fermantasyon için de başka bir su ve çöp oranı. Suyun iki parçasında çöpün bir bölümünü alın. Sonra konsantre çözeltiyi, gerektiğinde çok miktarda su ile seyreltin. Suda bitki, genellikle sonbahar ve ilkbaharda.

Bu gübre için iyi houseplants’ın üst giydirmesi. Ayrıca güvercin gübresi kuru bir şekilde uygulanabilir, bu sonbaharın başlarında veya ağaçlar etrafındaki baharlarda kuru bir karışım dökülür ve yaklaşık on beş santimetre derinliğe gömülür.

Bitkileri beslemek gerekiyorsa, çöp getirilir. Her çalı altında avuç dolusu. Ayrıca, derin bir gübre metrekare başına elli gram oranında yatak üzerine eşit olarak yayılır. Daha sonra, bir tarak kullanarak toprağın üst katını karıştırın. Kuru çöpler yataklar arasına yerleştirilebilir.

Bunu da oku :  Kuş Gübresi Arabaya Zarar Verir mi?

Güvercin gübresinden sıvı bir solüsyonla bitki beslemek, yedi günde bir defadan fazla olmamalıdır. Bunu akşam saatlerinde yapmak daha iyi. Üst süslemeden sonra zemin temiz su ile sulandırılmalıdır.

Turp, kamış, mısır sapları ilavesi ile taze gübreyi kompost odasında bulundurun. Bununla birlikte depolama uzun olmamalıdır, aksi takdirde gübre değerli özelliklerini kaybedecektir.


Güvercinlik Vadisi’ndeki güvercinlerin tarım bereketi

Güvercin gübresi genelde güvercin yetiştiriciler tarafından toplanıp satışa sunularak birçok bitki, sebze, ağaç yetiştiricilerinin kurtarıcısı haline gelmektedir. Güvercin gübresi ıslak yada kurutularak toplanır. Taze gübre toprağa verilirse gübrenin içindeki Karbon/azot oranı büyük olduğundan bitki bu gübreden faydalanamaz. Yanmış gübre ise taze gübrenin uygun bir şekilde muhafaza edilerek mümkün ise gölge bir yerde yığın yapılıp, içerisindeki bakteriler sayesinde gübrede sıcaklık artışı meydana getirilip yanmasını sağlamaktadır. Daha sonra ıslatılıp sıkıştırılır ise havasız bir ortam oluşturulur. Havasız ortamda yaşayan bakterilerde faaliyete geçer ve gübrenin yanma işlemi tamamlanır. Sizlerde bu gübreyi evinizin bahçesinde güneş görmeyen bir yerde yapabilirsiniz. Gübreyi direk taze olarak toprağa uygulamak doğru olmamaktadır bitkinizi, çiçeklerinizi, sebzelerinizi yakabilir. Güvercin gübreleri yüksek miktardan azotun nitrat formu bakımından yüksek içeriğe sahip olduğundan bu çeşit gübrelerin kullanımında doğrudan toprağa uygulanmasında birçok sakıncaları vardır.

Bunu da oku :  Gübre Yapma Makineleri: Toprağa Canlılık Katmanın Anahtarı

Yüzlerce gübresi üreticisi sitemizin bu ücretsiz hizmetinden faydalanarak ticaretlerini geliştirdiler. Şimdi sıra sizde…

Click to rate this post!
[Total: 5 Average: 5]
(Visited 421 times, 3 visits today)

Related posts

150 Thoughts to “Güvercin gübresi alım | satım

 1. ali baba hurdacilik

  Cati temizli nevsehir geneli guvercin gupresi temizlenir oluk temizli cati ilaclama kiremit deisimi yapilir hurda alimi yapilir

 2. mücahit doğangün

  tertemiz torbali guvercin gübresi elimizde mevcut. 10 tona kadar temin edebiliriz. kayseri

  1. Mehmet

   Telefon atsana abi

 3. mehmet bayrakçı

  Kuş gübresi alınır catı temizlenir alımda sınır yok telefondan ulaşabilirsiniz. Gaziantep

 4. imdat

  Elimizde 3bin çuval güvercin gübresi var. 50kg çuvallarda içerisinde yabancı madde yoktur. nevşehir

  1. Hüseyin BEBER

   Elinizdeki tüm gübreyi almak istiyorum
   05323430343

 5. uğur

  Elimizde cuvallanmis 1 ton kadar temiz 20 yillik guvercin gubresi vardir ilgilenenler arasin , burdur

 6. hasan

  Elimde 50kg un çuvalında 700 çuval temiz ğüvercin gübresi var almak isteyenler ulaşsın. nevşehir

 7. okan orbay

  Elımde 20 çıval güvercin gübresı vardır 10 veya 15 kilo gelir 1 yıldan fazla beklemiş tam yanmıs artık cuval başı 15 tl . istanbul

  1. Uğur

   Hangi ilçedesiniz? 05373596905

 8. hüseyin

  Güvercin gübresi alınır detaylar telefonda görüşülür.. antep

  1. Baran

   Merhaba güvercin gübresi satmak istiyorum. Fiyatını ögrenebilir miyim? Bana bu e postadan ulaşabilirsiniz. barankaya8102@hotmail.com

  2. Elbistan

   Elimde bir miktar güvercin gübresi mevcut. İhtiyacı olan arkadaşlar bana ulaşabilir. 05324242055

   1. Elbistan

    Ben de güvercin gübresi mevcut 05324241055

  3. Bayram CERİT

   İletişim numarası verirseniz elimde güvercin gübresi bulunmaktadır.

 9. ramazan

  Elimde haylı hazırda Yeni toplanmış güvercin gübresi var toplam 200 çuval var bunu 500 çuvala kadar çıkartacam alıcı varsa kilosu 2 Tl den veriyorum

 10. mehmet bayrakçı

  Güvercin gübresi alınır catı temizlenir alımda sınır yok

  1. Olcay

   Elimde 20 cuval gübre var 10 senedir beklemiş işinize yararsa 5459716767 yer ankara

 11. ayşe oflu

  Merhabalar elimde solucan gübresi mevcut 7 -10 ton arası yerimiz İstanbulda toplu alımda kilosu 2 tlden verilecektir. Dilerseniz buradan ulaşabilirsiniz.

Leave a Comment