Solucan Gübresi Ne Kadar Kazandırır?

Solucan Gübresi Ne Kadar Kazandırır?

Solucan Gübresi Ne Kadar Kazandırır?
Son dönemlerin popüler para kazanma mesleği haline gelen solucan gübresi üretimi hakkında bazı önemli bilgiler verdik. Bunlar arasında; Solucan gübresi ne kadar kazandırır? Solucan gübresi üretim tesisi maliyeti ne kadar tutar ve solucan gübresi nasıl üretilir gibi önemli noktalara değindik. Bizzat üreticilerden aldığımız somut ve gerçek bilgileri sizin için yazdık ki diret solucan gübresi üretmek istiyorum diyorsanız gerçek bilgiler sahibi olabilesiniz. 2019 Yılında köyde, şehirde ya da mahallede bodrum katında solucan gübresi üretebilir ve satışını da yüksek kar marjı ile yapabilirsiniz.

Solucan Gübresi Kazancı Hesaplama 2019
İster kaliforniya kırmızı solucanları olsun ister diğer gübre solucanları olsun doğru üretim metodu ile iyi kazançlar elde edebilirsiniz. 2019 yılında üretim maliyetleri her türlü artacaktır; ama bunun yanında kar marjı da ve amorti süresi de kısalacaktır.

Sizin solucan gübresi işinden ne kadar kazanacağınız yapacağınız üretim kapasitesi ile ilgili olacaktır. Ortalama 2 kasa solucan ki sayısı 500 bini bulabilir ve bunun da maliyeti şu anda 20 bin TL olacaktır; kazanç miktarı her ay 2 bin TL’yi bulmaktadır. Yani amorti süresi 10 ayı bulabilmektedir. Üretim arttıkça kendisini karşılama süresi daha da kısalmaktadır.

Bunu da oku :  Solucan Gübresi Üretimi Karlı Bir İş midir?

Solucan gübresini satabileceğiniz gibi solucanlar da fazlalaşırsa onları da sayı usulü satabilirsiniz. Solucan mamalarının maliyeti yüksek olacağı için uygun fiyata satmak onları beslemekten daha mantıklı olacaktır.

Solucan gübresi işi yapan köylüler ya da girişimciler genelde harcadıkları tutarın %10’unu her ay kazanabilmektedir. Bu da yapılacak üretim tesisi yerinin maliyetine göre değişmektedir. Kimisi sadece 1000 TL harcarken kimisi 100 bin TL harcamaktadır. Ama önemli olan alıcı kişiye ulaşabilmektedir. Peki solucan gübresini nereye satabiliriz? Solucan gübresi kime nasıl satılır?

Solucan Gübresi Kime Nasıl Satılır?
Solucan gübresi üretildikten sonra ticareti yani satışı ikinci konu olmaktadır. Bilindiği gibi doğal olmayan gübre fiyatları her geçen gün daha da artmaktadır. Bu noktada, fiyat artışlarının önüne geçmek isteyen köylüler ve çiftçiler genelde solucan gübresi gibi doğal ve organik gübrelere yöneldi. Bu da sizin için solucan gübresi satış pazarı anlamına gelmektedir.

Çevrenizde bulunan köylerde bu satışları irtibat kurarak yapabilirsiniz. Bunun yanında ayrıca internetten de solucan gübresi satışı yapabilirsiniz. 2019 yılı şartlarında bu çok kolay olacaktır.

Solucan Gübresi Üretim Tesisi Maliyeti
Solucan gübresi üretim tesisi maliyeti 2019 verilerine bakalım. Bir tesis maliyeti kişinin parasına göre değişir. Ortalama olarak bir aileyi geçindirebilecek maliyet oranı 20 bin TL civarı olacaktır. Eviniz ya da köyünüzde uygun alan, betonarme alan, sadıklar ve bu solucanların beslenmesi için gerekli mamalar varsa daha uygun fiyatla bu işi yapabilirsiniz. Ama her şeyi sıfırdan ve son teknoloji ile yapacak olursanız maliyet 100 bin TL’yi bulabilir.

Organik Gübre Olarak Solucan Gübresi
Solucan gübresi son dönemlerin milyarlar kazandıran yeni yatırımı. Bitkisel ve hayvansal atıklardan beslenen solucanların dışkısından elde edilen organik gübre yatırımcısının yüzünü güldürüyor.

Bunu da oku :  Sıvı solucan gübresi üretimi

Sağlıklı yaşamın bir parçası haline gelen doğal gübre ile yetiştirilen ürünlerin rağbet görmesiyle pazar ağı daha da genişleyen solucan gübresine yatırım yapan köşeyi dönüyor. %100 organik ve bitkinin gelişiminde lazım olan tüm enzim, vitamin ve humik maddeleri barındıran ve toprak antibiyotiklerini içeren solucan gübresi organik yaşamın bir parçası olarak çoktan görüldü bile.

Hastalık barındırmayan tamamen organik ve ağır metaller içermeyen bu gübre bitkilerde %10 ile 77 arasında artış gösterdiğini kaydeden uzmanlara göre solucan gübresini yetiştiren bu işten kazançlı çıkacak.

Üretilen gübrelerin tamamının o yıl içinde alıcı bularak satıldığını ve daha çok yatırımcının bu işten para kazanabileceğini belirten uzmanlar solucan gübresinin faydalarını Ar ge araştırmaları ile her geçen gün yeni bir faydasının bulunduğunu ve ilaç olarak yara ve yanık merheminde de ayrıca kozmetikte de kullanılacağını ve pazar ağının ciddi anlamda büyüyeceği öngörüyorlar.

Solucanların dışkısından elde edilen ve 200 milyar solucanla milyonlar kazanan yatırımcıların sayısının hergeçen gün artacağı ve tamamen zararsız olan ve ağır metalleri de temizleyen bu gübrenin alıcısının çok olduğunu ve gübre satışlarından milyonlar kazanmanın ancak bu işe yatırım yapılarak kazanılacağını haberimizde sizlerle paylaşmak istedik. Bu işin en güzel yanı da üretimi son derece kolay ve beden gücü gerektirmeden gerekli koşulların sağlanmasıyla kısa süre içinde tonlarca gübre üretiminin sağlanması.

Bunu da oku :  Solucan Unu

Bu yazımızda, solucan gübresi ne kadar kazandırır, solucan gübresi kazanç miktarı, solucan gübresi üretim tesisi maliyeti 2019 verileri ve solucan gübresi nasıl üretilir hakkında bilgiler verdik. (iyikredinotu.com)

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 3]
(Visited 35 times, 1 visits today)

Related posts

Leave a Comment