Gübre Dağıtma Araçları

Katı, Sıvı Gübre Dağıtma

Sıvı Gübre Dağıtma Tankı
Seperatörden çıkan sıvı gübreyi dinlendirdikten sonra araziye tahliyesini sağlar, standart arkadan dağıtma sistemi ile homojen ve eşit bir şekilde dağıtabilirsiniz, isteğe bağlı opsiyonel olan üstten atma nozülü ise engebeli arazilerde, katı dağıtma makinelerine göre daha çok uzağa fırlatma özelliğine sahiptir. Sıvı gübre toprağınızın verimini arttırmakta, yıllardır kullanılmış arazinizde kaybolan veya azalan organik yapıyı toprağınıza tekrar kazandırmakta ürününüzün verimini arttırmaktadır.

Çiftlik gübresinin; toprağa iyi bir fiziksel özellik kazandırarak suyun sızma oranını ve toprağın su tutma kapasitesini arttırma özelliği vardır. Çiftlik gübresinin ahırdan alınıp tarlaya taşınması ve dağıtılması zor işlemlerdir. Bu işlerin insan iş gücü ile yapılması zaman, maliyet ve iş gücü açısından ekonomik olmayıp insan sağlığı açısından da uygun değildir.

Katı Gübre Dağıtma Römorku
Çiftlik gübresinin; toprağa iyi bir fiziksel özellik kazandırarak suyun sızma oranını ve toprağın su tutma kapasitesini arttırma özelliği vardır. Çiftlik gübresinin ahırdan alınıp tarlaya taşınması ve dağıtılması zor işlemlerdir. Bu işlerin insan iş gücü ile yapılması zaman, maliyet ve iş gücü açısından ekonomik olmayıp insan sağlığı açısından da uygun değildir. Römorklar bu konuda çok fayda sağlamaktadır.

Seperatörden çıkan katı gübreyi dinlendirdikten sonra arazinize eşit ve homojen bir şekilde dağıtmanızı sağlar. Katı gübre dağıtma işlemi günümüzde çiftçilerin ve arazi sahiplerinin en çok ihtiyaç duyduğu vazgeçilmez işlemlerden birisi haline gelmiştir. Çünkü artık organik gübre suni gübreye iyi bir rakip haline gelmiştir. Çiftlikten çıkan organik gübre, toprağın su tutma özelliğini arttırarak içerisindeki yararlı mikroorganizmalar toprak ve ürün verimliliğini arttırmaktadır.

ADS
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
(Visited 288 times, 1 visits today)

Related posts

3 Thoughts to “Gübre Dağıtma Araçları

  1. ella grup

    gubre tankı nasil kurulur kaç lt almaliyim bilgisi olan yardımcı olsun 10 dönüm yerim var ağırlık ceviz ağacı ekili kendim hidrafordan otamatik fiskiye sulama sistemi yaptım ama gubre tankı koymak istiyorum nasil konulacağıni ve nasıl kullanılacağını bilmiyorum yataymi dikeymi almaliyim bu konularda lutfen bana yardimci olun saygilarimla.

  2. Fatih

    200 dönüm alanda hububat ekiminde kullanılmak için gübreleme makinesi arıyorum. nasıl bir makine alırsam iyi olur ? bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

  3. Keten

    bu tankerlerden almak istiyoruz ama hiç çevremiz de yok ve çalışma şeklini görmedik. firmaları arayıp soruyoruz biz bilgi veremeyiz bayimizi arayın diyor. bayi yi arıyoruz onlarda katalog dan bakıp bize anlatmaya çalışıyor onlarında pek bilgisi yok. katı gübre işi ağır oluyodu sıvı sisteme geçtik kolay olduğu için ama şimdi de tanker sıkıntı oldu. kullanan varmı sistemi nasıl sıvan yerden de çeker mi? vakumlu pompa varmış hem içine alıyo hemde dışarı atıyor kuyruk mili ile.

Leave a Comment