Gübre Dağıtma Araçları

Katı, Sıvı Gübre Dağıtma

Sıvı Gübre Dağıtma Tankı
Seperatörden çıkan sıvı gübreyi dinlendirdikten sonra araziye tahliyesini sağlar, standart arkadan dağıtma sistemi ile homojen ve eşit bir şekilde dağıtabilirsiniz, isteğe bağlı opsiyonel olan üstten atma nozülü ise engebeli arazilerde, katı dağıtma makinelerine göre daha çok uzağa fırlatma özelliğine sahiptir. Sıvı gübre toprağınızın verimini arttırmakta, yıllardır kullanılmış arazinizde kaybolan veya azalan organik yapıyı toprağınıza tekrar kazandırmakta ürününüzün verimini arttırmaktadır.

Çiftlik gübresinin; toprağa iyi bir fiziksel özellik kazandırarak suyun sızma oranını ve toprağın su tutma kapasitesini arttırma özelliği vardır. Çiftlik gübresinin ahırdan alınıp tarlaya taşınması ve dağıtılması zor işlemlerdir. Bu işlerin insan iş gücü ile yapılması zaman, maliyet ve iş gücü açısından ekonomik olmayıp insan sağlığı açısından da uygun değildir.

Katı Gübre Dağıtma Römorku
Çiftlik gübresinin; toprağa iyi bir fiziksel özellik kazandırarak suyun sızma oranını ve toprağın su tutma kapasitesini arttırma özelliği vardır. Çiftlik gübresinin ahırdan alınıp tarlaya taşınması ve dağıtılması zor işlemlerdir. Bu işlerin insan iş gücü ile yapılması zaman, maliyet ve iş gücü açısından ekonomik olmayıp insan sağlığı açısından da uygun değildir. Römorklar bu konuda çok fayda sağlamaktadır.

Seperatörden çıkan katı gübreyi dinlendirdikten sonra arazinize eşit ve homojen bir şekilde dağıtmanızı sağlar. Katı gübre dağıtma işlemi günümüzde çiftçilerin ve arazi sahiplerinin en çok ihtiyaç duyduğu vazgeçilmez işlemlerden birisi haline gelmiştir. Çünkü artık organik gübre suni gübreye iyi bir rakip haline gelmiştir. Çiftlikten çıkan organik gübre, toprağın su tutma özelliğini arttırarak içerisindeki yararlı mikroorganizmalar toprak ve ürün verimliliğini arttırmaktadır.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
(Visited 3 times, 1 visits today)

bunlar da ilginizi çekebilir

Leave a Comment